אטרקציות באיזור רמדה אוליבייה נצרת

טיולים בסביבה

בית המרחץ העתיק – כאשר רכשו בשנת 1993 מרטינה ואליאס שאמא את חנות חפצי האמנות שלהם בכיכר המעיין, הם לא העלו בדעתם מה מצוי מתחת לחנות. תוך כדי שיפוצים שערכו במקום נחשף בית מרחץ עתיק, שארכיאולוגים בעלי שם מתארכים אותו לתקופה הרומית.
מפעל החימר פאחורה – המילה "פאח'ורה" משמעותה חרס בערבית עתיקה. מוסמאר הוא שם משפחתם של אומני החומר (חימר) שיוצרים כלים מ-1919
מרכז מרים הבינלאומי – אטרקציה תיירותית לעולי רגל, תיירים, ותושבי הארץ הקדושה. שבו כל אחד יכול לחוות מחדש אח הסיפור של מארי בת נצרת.
מפעל חלווה נצרת – הבעלים צברו תוך השנים הרבה מאוד נסיון עברו ליצור כמה סוגים של החלווה בטעמים מגוונים השאירו אצל הצרכנים והלקוחות רושם טוב וטעם של עוד.

אתרים היסטוריים ואתרי דת

הר הקפיצה – הוא המקום בו על פי המסורת הנוצרית ניסו אנשי נצרת להשליך את ישוע אל מותו, אך הוא קפץ ונמלט מידיהם. כיום מזהים את הר הקפיצה בהר ששמו הרשמי הוא הר קדומים.
בית התרבות האומנות – בכניסה לשוק העתיק בנצרת , בבניין עתיק מהמאה ה-19 שוכן לו בית התרבות והאמנות . בית מלא השראה לעשיה, כתיבה ואמנות.
כפר נצרת – אטרקציה תיירותית הממחישה כיצד נראו חיי היומיום בגליל בתקופתו של ישוע בן נצרת: הלבוש, המאכלים, שיטות החקלאות הקדומות, צורות הבנייה והמגורים, ועוד.
מעיין מרים – בכיכר המעיין נמצא הרהט ("סביל" בערבית) הידוע בשם באר מרים או מעין מרים.
כנסיית הבשורה – הידועה גם בשם בזיליקת הבשורה, היא האתר המרשים והמרהיב ביותר בעיר ונחשבת לאחת הכנסיות הקדושות ביותר בעולם הנוצרי.
כנסיית בית הכנסת – בלב השוק, בין החנויות, מוליכה חצר קטנה אל כנסייה מיוחדת שמעל משקופה מתנוסס שלט: The Synagogue. המבנה הייחודי, המצוי כמטר וחצי מתחת לפני האדמה, בנוי בצורה מקומרת ובו ספסלים לאורך הקירות במה ומזבח.
המסגד הלבן – באזור העיר העתיקה נמצא המסגד הלבן מסגד עתיק יומין אשר משמש לפולחן ולקיום תפילה ומצוות דת למוסלמים.
מסגד השלום – מסגד השלום (ג'מעת א-סלאם) או המסגד החדש, הוא מסגד השוכן ממזרח לעיר העתיקה בנצרת.

סיורים

עמותת נצרת מציעה מגוון סיורי חינם למתארחים בסביבה:
סיור הר הקפיצה ושוק נצרת (כשעתיים וחצי).
סיור רגלי היוצא מתצפית הר הקפיצה לאורך כל העיר עד לשוק.
סיור בשוק (כשעה).
סיור למי שרוצה להתרשם מאווירת העיר העתיקה ולשוטט בין החנויות המגוונות.
סיור בנצרת (כשלוש שעות).
סיור רגלי בעיר העתיקה , התרשמות מהטעמים והריחות של העיר העתיקה* הסיור באחריות עמותת נצרת ובתיאום מראש.

מרכזי קניות

מתחם קניוני עופר – דודג' סנטר
ביג פאשן נצרת
קניון ONE
שוק נצרת
מתחם "מול הרים"